Güzelleştikçe engeller ortadan kalkacak

  AKTEN KOZMETİK’TEN 3 AYAKLI KAMPANYA

  Siz güzelleştikçe engeller ortadan kalkacak!

  Akten Kozmetik, Thalia Natural Beauty markalı kozmetik ürünü alışverişi yapan her tüketicisi adına Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışta bulunuyor. Ayrıca bir yandan kullanılmış ürün ambalajı getirenlere hediye çeki sunarken, öte yandan topladığı ürün ambalajlarını tekerlekli sandalye alınması için TOFD’a ulaştırıyor.

  Akten Kozmetik Genel Müdürü Gökhan Kara, amaçlarının engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalık yaratmak olduğunu belirtiyor.

  Akten Kozmetik, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği – TOFD ile anlamlı bir iş birliğine imza attı.

  Ataköy A Plus Alışveriş Merkezi’ndeki mağazasından yapılan her alışveriş için TOFD’a 1 TL’lik bağışta bulunuyor. Ayrıca kozmetik ürünlerinin ambalajlarını mağazaya getiren tüketicilerine 5 TL’lik hediye çeki takdim ediyor ve toplanan plastik ambalajları TOFD’a bağışlıyor. Geri dönüştürülen ambalajlar yoluyla da TOFD, tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

  Üç ayaklı bir kampanya

  Amaçlarının engelli vatandaşlarımızla ilgili olarak toplumda farkındalık yaratmak, onların üretime ve sosyal hayata katılmalarına destek vermek olduğunu belirten Akten Kozmetik Genel Müdürü Gökhan Kara, “TOFD ile yaptığımız iş birliğinden çok mutluyuz. ‘Siz Güzelleştikçe Engeller Ortadan Kalkacak’ sloganıyla üç ayaklı bir bağış ve farkındalık kampanyası yürütüyoruz. Bu şekilde hem TOFD’a destek oluyor, hem plastik ambalajların geri dönüşümüne katkı sağlıyor, hem de takdim ettiğimiz hediye çekleri aracılığıyla tüketicilerin doğru ve kaliteli ürünlerle tanışmalarını sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

  Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş ise engellerin kaldırılması ve engellilerin topluma kazandırılıp istihdam edilmesi için çalışmalar yaptıklarının altını çizerek, “Akten Kozmetik gibi önemli kuruluşların desteğiyle projelerimizi daha rahat sürdürebiliyoruz. Akten Kozmetik’e ve markaları Thalia Natural Beauty’ye çok teşekkür ederiz” dedi.

  Sürdürülebilirliğe katkı

  “Doğallığı Yaşamak Hakkınız!” sloganıyla ilerleyen Akten Kozmetik, yüzde 100 doğal ve yüzde 100 teknolojik Thalia Natural Beauty markalı ürünlerini, tamamen doğal formülasyonlarla ve sağlığa zararlı hiçbir katkı maddesine yer vermeden kendi laboratuvarında üretiyor. Doğal, sağlıklı ve kaliteli ürün kullanımının yanı sıra sürdürülebilirlik konusunda da tüketicilerini bilinçlendirmeye önem veriyor.

  Akten Kozmetik’in TOFD ile iş birliği, hem hayata duyduğu saygıyı hem de sürdürülebilirliğe verdiği değeri bir kez daha vurguluyor.

  Akten Kozmetik , 1988 yılında kurulmuş sektörün öncü kozmetik üreticilerinden biridir. 60 yıllık ilaç tecrübesine sahip Metin Kara tarafından kurulmuş ve halen yönetimde çocuklarının bulunduğu % 100 Türk sermayeli bir aile şirketidir.

  1988 yılında oteller için sabun ve şampuan üretimi ile başlayan kozmetik sektörü yolculuğumuz , pek çok markanın güvenilir üreticisi olmanın yanı sıra , temelleri 2005 yılında atılan tamamen doğal içerikli kişisel bakım ürünlerinden sunan Thalia Natural Beuaty markası ile devam ediyor.

  Akten Kozmetik , hem THALIA NATURAL BEAUTY markası ile hem de Özel Üretim (PL) bandında doğal sabundan , saç bakım ürünlerine , cilt ve vücut bakım ürünlerinden , özel bebek bakım ürünlerine kadar geniş bir yelpazede formülasyon ve üretim kapasitesine sahiptir.

  • AKTEN KOZMETİK tesislerinde günlük 120.000 adet üretim yapılmaktadır
  • Doğal katı sabun grubu yıllık 2500 ton / 25 Milyon adet üretim kapasitesine sahiptir.
  • Likit ürün grubu yıllık 10 milyon adet üretim kapasitesine sahiptir.
  • Doğal ve organik hammadde içerikli krem grubunda yıllık 7,5 milyon adet üretim kapasitesine sahiptir.

  Ürünlerimiz ISO 9001, GMP (İyi İmalat Uygulamaları) ve HELAL ürün belgeli tesislerimizde üretilmiştir.

  Tüm ürün çeşitlerimiz ile Türkiye pazarının yanı sıra 15 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz

  AR – GE Departmanı

  Kozmo-etik anlayışımız gereği en güvenilir olanı seçmek ve çevresel etkiyi azaltmak için bir çok şüpheli maddeyi ürünlerimizde kullanmıyoruz.

  Bitki özlerini özel bir ekstraksiyon yöntemi ile elde ediyoruz.

  3 aşamalı süreç ;

  O Bitkilerde bulunan güçlü unsurları ortaya çıkarır

  O İzole eder

  O Yoğunlaştırarak formüle edilir.

  Bu Bio- içsel sürecin sonunda hiçbir bitki materyali boşa gitmeden, yeni ve son derece güçlü bitki özütleri elde edilir.