Şiddete karşı yelken açtılar

  KADINLAR GÜNÜ KUPASI’NDA

  ŞİDDETE KARŞI YELKEN AÇTILAR

  Göcek Yat Kulubü’nün hayata geçirdiği Kadınlar Günü Kupası Yelken Yarışları D-Resort Göcek ve D Marin Göcek’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

  “Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile kadınların seslerini duyurmayı amaçlayan Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları bu yıl 7-8 Mart 2018 tarihleri arasında ilk kez düzenlendi ve kadınların sesi oldu.

  Göcek Yat Kulübü, uluslararası çapta düzenlediği yelken yarışlarına bu yıl “Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile Kadınlar Günü Kupası’nı ekledi. Türkiye Yelken Federasyonu ulusal yarış programında da yer alan yarışlar, D-Resort Göcek ve D-Marin Göcek’in ev sahipliğinde 7-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

  Yelken tutkunları bu kez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde katıldıkları yarışla, anlamlı bir projeye de destek vermiş oldu. Proje, 2017 yılında 332 kadının şiddet görmesi, 409 kadının öldürülmesi, kadınların cinsiyet ayrımcılığına uğramaları, ihlal edilen kadın hakları konularına dikkat çekti. Maviye gönül verenlerin, kadınlara daha güzel bir gelecek sunmak için katıldığı yarışlarda tüm teknelerde mutlaka bir kadın yer aldı.

  Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları Fethiye Körfezi’nde, Göcek’in ilkbahar müjdecisi ılıman günleri ve keyifli batı rüzgarları eşliğinde 2 gün sürdü. Yarışlara 12 tekne ile 100’ü aşkın yelkenci katıldı.

  KADINLAR GÜNÜ KUPASI

  OVERALL YARIŞ SONUÇLARI

  IRC SINIFI
  TEKNE ADI SAHIBI/KIRALAYAN Rank
  HEY TEACHER HAZAL BALABAN 1st
  MERSIN YELKEN AKADEMISI OYTUN CALISLAR 2nd
  SOPRANO ELVIN ARIKAN 3rd
  NIFKA MURAD YILMAZ 4th
  PENOLA ALEXANDRA DEAN 5th
  CHARTER / DESTEK SINIFI
  TEKNE ADI SAHIBI/KIRALAYAN Rank
  ALMINA NEVIN CIRAGAN 1st
  NESLISU (*SPI) HALIT ÖZBEKLI 2nd
  N2 D-MARİN GÖCEK EKİBİ 3rd
  LOKI SIBEL TUNCAY 4th
  MELISA SEMA SIMSEK 5th
  BORINA KADRIYE OZTURK 6th